ADC
Ana Sayfa
Hakkımızda
Referanslar
Hizmetler
İletişim


Koleksiyon Yayıncılık Online Alışveriş Sitesi

Websitesi online edildi.
www.koleksiyonyayinevi.com

Osmanlı Menkul Değerler E-Şube
Osmanlı Menkul Değerler firmasına ait e-şube tasarımı hazırlanmış olup, sisteme uyarlanması ile ilgili entegrasyon ve danışmanlık hizmeti verilmiştir.
www.osmanlimenkul.com.tr

Tezmarin Kurumsal Web Sitesi
Türkiye'nin en büyük yat distribütörü olan Tezmarin A.Ş. kurumsal web sitesi yeni dizaynıyla online edildi.
www.tezmarin.com

Velomoto B2B ve B2C alışveriş sitesi
Velomoto ile 4 yıl süren çalışmalarımızın sonuncusu olarak, websitesini B2B platformundan, B2B ve B2C son kullanıcıya online satış platformunu hayata geçirdik.

www.velomoto.com.tr


 
Kurumsal Firmalar Commedya İnternet Reklamcılığı
 

Tüm Referanslar

 Proje Adı : Velomoto Kurumsal
Proje Tanımı : B2B ve B2C online alışveriş platformu
Tarih : 2007-2008-2009-2010
Müşteri Adı : Velomoto Dış Tic. Ltd. Şti.
Website : http://www.velomoto.com.tr
Açıklama : Velomoto motosiklet yedek parça ve ithalatçı şirketinin web sitesi hazırlandı. Online ürün siparişi, Online alışveriş, üyelik takibi, ürün katalog sistemi ve çoklu dil desteği olan web sitesinin web programlaması PHP&AJAX ve MySQL kullanılarak yapılmış olup web tasarımı ajax altyapısına uygun olarak geliştirilmiştir. İŞ Bankası Sanal Pos ile entegre çalışmaktadır.
 
 


Proje Adı : Kanka Mı? Sevgili Mi?
Proje Tanımı : Doritos aktivitesi için yapılan dev ekran yazılımı, server ve clientlardan oluşan uygulamalar
Tarih : 2009
Müşteri Adı : CREA ISTANBUL
Açıklama : Doritos'un Adriana Lima ile başlattığı kampanyanın Türkiye turnesinde kullanılmak üzere, skorboard yazılımı ve kiosklar ve wireless gezici bilgisayarlarda oylama yapabilmek için istemci ve sunucu yazılımı hizmeti verdik.
 
 


Proje Adı : Beta Yayıncılık Hepsiburada.com
Proje Tanımı : Hepsiburada.com ürün web servisi, sitenin ürünleriyle bütünleşik e-bülten modülü ve sanal pos entegrasyonu
Tarih : 2009
Müşteri Adı : Beta Basım Yayım Dağıtım
Websitesi : http://www.betayayincilik.com
Açıklama : Proje Beta Yayıncılık sitesinin ürünlerini hepsiburda.com üzerinde yayımlanmasını sağlayan web servis, yeni çıkan kitapları bayilere ve müşterilere tanıtmak amacıyla yapılmış e-bülten gönderim modülü ve SANAL POS (iş bankası) bağlantısı ile online alışveriş e-ticaret modülünün oluşturulmasını kapsamaktadır.
 
  ChentickProje Adı : Chentick Online Dergi
Proje Tanımı : Chentick Dergisi web tasarımı, içerik yönetim sistemi ve yazar modülü
Tarih : 2009-2010
Website : http://www.chentick.com
Açıklama : Logo çalışması, web tasarımı ve (cms) içerik yönetim sistemi hizmetleri verilmiş olup, arama motoru optimizasyonu gerçekleştirilmiştir.
 
 


Proje Adı : Istfix - www.istfix.com
Proje Tanımı : İstanbul Navlun İndeksi
Tarih : 2009
Müşteri Adı : İstanbul Denizcilik AR-GE
Website : http://www.istfix.com
Açıklama : İstanbul Navlun Endeksi (kısa adı ile ISTFIX) İstanbul Denizcilik AR-GE ve Danışmanlık A.Ş. tarafından tescil edilmiş bir endekstir. Web sitesi Hisse Grafik alt yapısı kullanılarak Flash, XML, PHP, Mysql kullanılarak hazırlanmıştır. Çoklu dil desteği mevcut olan içerik yönetim sistemi Veritabanı bağlantılı flash grafik çizimleri de içermektedir.
 
 Proje Adı : Matriks Kurumsal
Proje Tanımı : Matriks Websitesi ve ürünlerin satışı
Tarih : 2008
Müşteri Adı : Matriks Bilgi Dağıtım A.Ş.
Website : http://www.matriks.web.tr
Açıklama : Çoklu dil desteği kullanılarak içerik yönetim sistemi hazırlandı. Siparişler takibi, ürünler takibi, lisans modülü gibi hizmetlerin bulunduğu site çoklu dil desteği kullanılarak ASP.NET ve MSSQL kullanılarak hazırlandı. Online alışveriş modülü olarak Garanti Bankası Ortak Ödeme Noktası entegre edilmiştir.

 
 Proje Adı : Dünya HiperTansiyon Günü
Proje Tanımı : Dev ekranda, organizasyon yapılan alandaki kişilerin tansiyon bilgilerinin ortalamasını gösterilmesi
Tarih : 2009
Müşteri Adı : Crea İstanbul
Açıklama : Novartis ve Türk kardiyoloji derneği tarafından gerçekleştirilen Dünya hiper tansiyon günü nedeniyle gerçekleşecek organizasyonda dev ekranda yansıtılmak amacıyla, bir meydandaki kişilerin tansiyonunun ortalamasını alıp dev ekrana yansıtan bir windows 32 uygulamasıdır.
 
 Proje Adı : Medyaevi E-Bülten
Proje Tanımı : Medya Evi Halkla İlişkiler Ajansı, E-bülten
oluşturma ve gönderim uygulaması
Tarih : 2006
Müşteri Adı : Medyaevi
Website : http://www.medyaevi.com.tr
Açıklama : Müşterilerine düzenli olarak e-bülten gönderebilmek için şablon tasarımı, e-bülten yönetim ve gönderim programı hazırlandı. 2 Yıldır kullanılan bu sistem ile ajans kendi müşterilerine ve özel kişilere oluşturdukları e-bültenleri atmaktadırlar. ASP.NET kullanılarak oluşturuldu.

 
 Proje Adı : Nike Battleground
Proje Tanımı : Nike Battlegrounds Eurasia Basketbol
Organizasyonu Skor Programı
Tarih : 2006
Müşteri Adı : Nike
Açıklama : Nike Battlegrounds Eurasia Basketbol Organizasyonu Skorboard Programı (.NET) Nike battlegrounds eurasia seçmeleri finalinde kullanılmıştır. Dev ekranda oyuncuların resimlerinin ve skor ve zaman sayaçlarının bulunduğu skorboardyazılımı C#.Net programlama dili ile geliştirilmiştir.

 
 Proje Adı : Matriks Mobile
Proje Tanımı : Matriks Mobile CRM
Tarih : 2007-2008
Müşteri Adı : Matriks Bilgi Dağıtım Hizm. A.Ş.
Website : http://www.matriksmobile.com
Açıklama : Matriks Mobile ürünün CRM alt yapısı ve serverlar ile entegrasyonu işini kapsayan projede ASP ve MSSQL kullanılmıştır. Kapsamlı müşteri analizi ve lisans kodu takibi yapılmaktadır. Garanti Sanal Pos kullanılarak online alışverişe açılmıştır.

 
 Proje Adı : Tıklayaz
Proje Tanımı : Tıklayaz Tüketici Yorum Sitesi
Tarih : 2009
Müşteri : PR Ekstra
Website : http://www.tiklayaz.com
Açıklama : Tüketicilerin ürün yorum ve paylaşım platformu tıklayaz websitesi SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) odaklı olarak, içerik yönetim sistemi PHP & MYSQL kullanılarak hazırlandı. Openx banner yönetim sistemi entegrasyonu yapıldı.
 
 Proje Adı : Akarkent İnşaat
Proje Tanımı : Akarkent senet ve müşteri takibi
Tarih : 2008
Müşteri Adı : Akarkent İnşaat
Website : http://www.akarkent.com
Açıklama : Akarkent Gayrimenkul firması için senet takibi, Müşteri randevu takibi uygulaması yapıldı ve kullanılmaya başlandı. Ayrıca önce Logo çalışması yapılarak, içerik yönetim sistemine sahip kurumsal websitesi hazırlandı.

 
 Proje Adı : Kurumsal.Web.Tr
Proje Tanımı : Kurumsal firmalar rehberi
Tarih : 2005-2009
Müşteri Adı : Kurumsal
Website : http://www.kurumsal.web.tr
Açıklama : Türkiyenin en çok ziyaret edilen kobi firmalar rehberi bünyemizde bulunmaktadır. Müşterilerimizi istenildiği takdirde uygun koşullarda reklamlarını burada yürütmekteyiz. Bu websitesi arama motoru optimizasyonu yapılmış olup, önemli başarılar elde edilmiştir.

 
 


Proje Adı : Akıllı Kadın
Proje Tanımı : Kadın Portalı Projesi
Tarih : 2008
Müşteri Adı : AKadın
Website : http://www.akillikadin.com
Açıklama : Logo çalışması, web tasarımı ve yazılımı adc interactive tarafından hazırlandı. Google Optimizasyonu (SEO) olarak hazırlanan site, türkiyede öncü kadın portalı olması hedefleniyor. Tüm site içerik yönetim sistemiyle yönetiliyor olup, otomatik e-bülten sistemi bulunuyor.

 
 


Proje Adı : Jestyap Alışveriş Sitesi
Proje Tanımı : JestYap Alışveriş Sitesi Finansbank POS
entegrasyonu
, sanal pos kredi kartı
Tarih : 2007
Müşteri Adı : Jest Yap
Website : http://www.jestyap.com
Açıklama : İçinde çok özel ve orjinal ürünlerin bulunduğu alışveriş sitesinin Finansbank Sanal Pos (Finans Web POS) uygulaması geliştirilmiş ve entegasyonu sağlanmıştır.

 
 


Proje Adı : asayfa
Proje Tanımı : asayfa internete başlangıç noktanız
Tarih : 2008
Website : http://www.asayfa.com
Açıklama : Kendi kategorilerinizi yaratıp sıkça kullandığınız websiteleri bu kategorilere ekleyebilirsiniz. Haber kaynaklarınızı seçip, bu haberleri kolaylıkla takip edebilirsiniz. Ajanda'yı kullanarak artık hiç birşeyi unutmayacaksınız. Ajandayı kullanıp, asayfa.com adresini web browser'ınızın açılış sayfası yaptığınızda artık interneti her açtığınızda o gün için yazdığınız notları okuyacaksınız.

 
 


Proje Adı : Sportoto
Proje Tanımı : Sportoto Teşkilatı Web Sitesi
Tarih : 2005
Müşteri Adı : Atara
Website : http://www.sportoto.gov.tr
Açıklama : Sportoto kurumsal websitesi, maç sonuçları yönetim sistemi, haber yönetim sistemi PHP & Mysql kullanılarak hazırlandı.

 
 


Proje Adı : A1
Proje Tanımı : A1 Kick Box Sponsor Websitesi
Tarih : 2005
Müşteri Adı : FMS Grup
Website : -
Açıklama : A1 Kicbox organizasyonu için hazırlanmış olup, içerik yönetim sisteminden oyuncu, tarih, haber güncellemeleri yapılabilmektedir.

 
 


Proje Adı : Callcium
Proje Tanımı : Callcium Arkadaşlık Web Projesi ve Harita Sistemi
Tarih : 2006
Müşteri Adı : PDI & Cenicon
Website : http://www.callcium.com
Açıklama : Callcium Portal (JSP & JAVA & ORACLE) , PDI & CENICON & TELENITY 2005, Java ve Oracle veritabanı kullanılarak hazırlanmıştır. LES harita sistemi API'leri entegre olarak çalışır.
 
Dış Ticaret Antrepo Takip Programı
Antrepoya gelen malların bilgilerinin tutulduğu, stok takibi, belge takibi, ve nakliyat takibi içeren MSSQL ve C#.Net kullanılarak yapılmıştır. Bu program Velomoto firması için yapılmıştır.

Türkiye Jokey Kulubu SOAP web servisinden bilgi çekimi
Günlük at yarışları bilgilerinin SOAP kullanılarak çekilmesi işlemine yarayan PHP ile yazılmış bir web tabanlı programdır.

Logo Tiger Entegra Satın Alma Departmanı Programı
Logo Tiger veritabanı ile entegre çalışan, bir şirketin satın alma bölümündeki çalışanların işlerini daha iyi yapabilmesini sağlayan programı Sisan Plastik için oluşturulmuştur. C#.Net ve Microsoft SQL Server kullanılarak geliştirilmiştir bir windows uygulamasıdır.

Dış Ticaret Programı (C#.Net & MSSQL)
Sipariş Takibi, Ürün Takibi, Müşteri Takibi bazlı, Teknik analiz ve rapor yönleri gelişmiş bir programdır. Grillo Dış Ticaret Firması için hazırlanmıştır. Şu anda program aktif şekilde kullanılmaktadır. .net 2.0 framework kullanılarak geliştirilmiştir.

Plastik Sanayi Ürün Formulasyon ve Takip Programı (C#.Net & MSSQL)
Ürün Ekranı (Formul Oluşturma) , Hammadde Ekranı, Üretim Fişi Oluşturma / Yazdırma ve Takibi , Kullanıcı Grup ve Kullanıcıya özgü yetkiler, Programa Şifreli Giriş gibi modülleri olup Logo Ürün veritabanıyla entegre çalışmaktadır

Otoservis Programı (C#.Net & Ms Access)
Şu anda manisa, aydın, antep, tunceli, diyarbakır il jandarma bünyesinde kullanılmakta olan programı C#.Net ile yazılmıştır. .Net 1.1 Framework kullanılmıştır.

Mikrodan Joomla'ya kategori ve ürün entegrasyonu (mikro2joomla)
Mikro ERP programındaki ürünlerin web ortamındaki en iyi CMS sistemi olan Joomlanın MYSQL veritabanına aktarılması için C#.Net ile yazılmış bir programdır. MSSQL ve MYSQL arasında veri alışverişi yapar. Bu yazılım onurgroup marketler zinciri web sitesi için hazırlanmıştır.

Başlıklar Halinde Diğer Projeler

Dış Ticaret Programı (C#.Net & MSSQL) , 2006
Marketler Grubu Merkezi Kasa Takip Programı (PHP & MYSQL) , 2006
Plastik Sanayi Ürün Formulasyon ve Takip Programı (C#.Net & MSSQL), 2006
Koleksiyon Programı Windows Mobile (C#.Net & XML) , 2005
Sanal Basketbol Menajerlik Oyunu (ASP&MS Access)
Nike Basketbol Yarışması SkorBoard Programı (C#.NET) , 2006
Türkiye Jokey Kulubu SOAP ile Yarış Sonuçlarını entegre arayüzü (PHP&SOAP) , 2006